Hakkımızda
Buradasınız: Anasayfa / Hakkımızda
Hakkımızda

MUSFAR OTOMOTİV (Mustafa Çıracıoğlu-Faruk Kirman) ortaklığı adı altında 1960 yılında 40 m2 bir dükkânda daha sanayi Sitesi kurulmadan oto tamirciliği faaliyetine başlamıştır. 1979 yılında Afyon Sanayi sitesinin kurulması ile faaliyetlerine burada devam etmiştir. Bu yıllarda MAN kamyon sayılarında artış nedeni ile tamir ve bakımlarını bu araçlar üzerine yoğunlaştırmıştır. Gerek yedek parça gerek tamir açısından Afyon’da bir isim olmuş MUSFAR 1987-88 yıllarından sonra Türkiye’de artan Mercedes-Benz marka kamyonlarında yedek parça ve bakımlarına önem verip 1994 yılı sonunda Mercedes-Benz yetkili servis belgesini almıştır. Yaklaşık yedi yıl gibi bir süre bu markaya hizmet vermiştir.
Her geçen gün gelişen ülkemizde giderek artan ağır vasıta araçlarına Daha kapasiteli, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak şartlara, her defasında ve zamanında uygun ve tam hizmet verebilmek için şirketimizin ihtiyacı olan gelişme ve büyüme yatırımlarımızı ve sürekli iyileştirme çalışmalarımızı geliştirerek 22/05/2006 tarihinde MUSFAR MAN OTOMOTİV NAK. PET. GIDA SAN. Ve TİC. LTD. ŞTİ. kurarak 18/08/2006 tarihinde toplam 1500 m2’lık hizmet binasında Man kamyon ve Otobüs Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya bölge yetkili servisini halkımızın hizmetine açmıştır.

Şirketimiz çalışmalarına hız kesmeden devam ederek, 2009 yılı itibariyle Türkmenistan’dan başlayan ihracat serüvenimize,2012 yılında Afrika’nın artan otobüs ve taşımacılık taleplerini karşılamak için Temsa markalı otobüsleri orta Afrika bayiliğini alarak Kamerun’da faaliyetlerine başlamıştır devam eden yıllarda Batı Afrika temsilciliği için Gana’da koşullanmıştır. 2015 yılı Mali, Gine Konakri, Burkina Faso, Nijerya, 2018 yılı itibariyle de ihracat ürünlerini ve ülke sayılarını genişleterek beton pompaları, transmikserler, iş makineleri, treyler, damperli kamyonlar ve diğer farklı ürünlerle. İspanya, İtalya, Almanya, Polonya, Sırbistan, Macaristan, Bulgaristan, Hırvatistan, Kosova, Malta, Makedonya, Romanya, Ukrayna, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Kazakistan, Hong-Kong, Çin, Vietnam, Umman, Irak, Fas, Suudi Arabistan, Ürdün, Libya, Peru olmak üzere şu anda aktif olarak dünyada Avrupa, Afrika, Asya, Güney Amerika kıtalarından yaklaşık 40 ülkeye ihracat yapmaktadır.

MUSFAR 2020 yılı içerisinde kurduğu VMC MOTORLU ARACLAR PETROL MADEN ITHALAT IHRACAT SANAYI VE TICARET LIMITED SIRKETI ile akaryakıt ve dinlenme tesisi işletmeciliği ve AFSTONE MADEN MERMER NAKLIYAT IHRACAT ITHALAT SANAYI VE TICARET LIMITED SIRKETI ile de mermer ve maden işletmeciliği konusunda yeni faaliyetlerini bünyesine katmıştır.

Sektörde 61 yıllık tecrübesiyle Dünya’da ve Türkiye’de bir marka Olan MUSFAR ikinci kuşak tarafından yönetilmektedir. Yöneticilerimiz, çalışanlarımızla birlikte MUSFAR bünyesinde daha fazla istihdam sağlamayı, ayrıca gelişen Türkiyemizin yükselen basamaklarında yerini almayı kendilerine ilke edinmişlerdir.

Şirket olarak hedefimiz bir marka değeri olan MUSFAR’ı dünya’ya tanıtmaya ve geliştirmeye, dünyanın önde gelen firmaları arasındaki yerini alması için teknolojik yeniliklere ayak uydurmaya, müşterilerinin beklentilerini karşılayarak, kalite üreten, müşteri ve çalışanlarına değer katarak onların memnuniyetini sağlayarak, topluma ve Türkiyemize faydalı, Global bir şirket olma yolunda ilerlemek ve var gücümüzle çalışmaya devam etmektir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın